Nixie Tube Manufacturer

Výroba a prodej digitronů

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Hlavní stránka Tungsten wire-wolframový drát
Tungsten wire-wolframový drát
Email Tisk PDF

Dlouho jsem sháněl wolfaramový drát a potřeboval jsem pravidelné dodávky v rozsahu cca 10 metrů za měsíc a na internetu jsem u nás v čechách našel mnoho prodejců. Někteří ale měli wolframový drát skladem a neměli uvedený ceník a ještě u nich nebylo možné si koupit pouhých 10 metrů drátu a prodej byl možný pouze v množství cca 1 kg za cenu cca 1000,- Euro a to ještě bez DPH a to je předražené a cena je absolutně nereálná.

Nakonec jsem se zaregistroval na aliexpressu a byl jsem v šoku, stejný drát čínský obchodník prodává za necelých 300,- Euro za 1 kg s dopravou zdarma a není problém drát od něho koupit v množství od 10 metrů s dopravou zdarma. Našel jsem u nás také prodejce s nabídkou wolframového drátu 0,35 mm za cenu 850,- kč plus poštovné a od čínského prodejce mám ten stejný drát za cenu necelých 15,- Euro (cca 380,- Kč) a s dopravou zdarma, cenový rozdíl je tedy značný a náš prodejce má drát předražený o 220 procent a to bez dopravy-poštovného. Naše prodejce jsem tedy úplně zavrhl a již nakupuji přímo z Číny, Čínský obchodník je totiž maximálně seriozní a ochotný a pošle Vám zboží v hodnotě třeba i 1,- Euro s dopravou zdarma.

Pro případné zájemce zde tedy uvádím odkaz na jednoho čínského obchodníka, který prodává tento wolframový drát za bezkonkurenční cenu s dodáním do 30 dnů a tento prodejce je mým dodavatelem wolframových, molybdenových a niklových drátů a dalších materiálů. Aliexpress.com je vynikající aplikace sdružující čínské obchodníky a je i v češtině a nákup je tam naprosto bezpečný a jednoduchý. Sám jsem dlouho váhal tam nakupovat z důvodu neznalosti jazyků, ale po přečtení několika diskuzí jsem se tam registroval, provedl jsem zkušební nákup (wolframový drát 0,35 mm/10 metrů) a naprostá spokojenost, mohu všem vřele doporučit. Nekupujte tedy předražené výrobky u českých překupníků když z Číny máte tu samou věc minimálně o polovinu levnější i po zaplacení Cla a doplatku DPH a pokud koupíte zboží za cenu do 22,- Euro, tak DPH a ani Clo neplatíte, za tu cenu se vyplatí si na zboží počkat i 30 dnů než k Vám dojde.

Tento článek jsem napsal z důvodu rozčilení nad neochotou a hamounstvím některých prodejců a jako námět k řešení situace pro ostatní, kteří zažili podobnou zkušenost.

https://www.aliexpress.com/item/0-35mm-Dia-High-Purity-Industry-Experiment-DIY-Tungsten-Wire-Vacuum-Heating-W-Material-about-10/32765752000.html