Nixie Tube Manufacturer

Výroba a prodej digitronů

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Hlavní stránka Nixie tube JP47/Rodan CD47/GR-414
Nixie tube JP47/Rodan CD47/GR-414
Email Tisk PDF

 


Aktualizace 16.7.2019:

Po opakovaných žádostech o uveřejnění fotek svítícího digitronu a vzhled tvaru osvětlených čísel, jsem se rozhodl uveřejnit nějaké fotky abych uspokojil zájemce o mé digitrony JP47. Fotky digitronu jsou před odtavením čerpací trubičky a jsou pořízeny na čerpací a plnící aparatuře (použitý plyn je čistý NEON). Fotky jsem dělal na rychlo při špatných podmínkách ale jsou čitelné. Doufám že po této aktualizaci mi přestanou chodit nedůvěřivé emaily, typu-žádný digitron jsem ještě nevyrobil, nikdo u nás nedokáže vyrábět funkční digitrony jako pan XY, projekt se nehýbe a nebude dokončen, nedáváme tomu žádnou šanci,  a další a další trapné komenty podobného typu.

Další fotky budou opravdu ale až v lednu 2020, mám to tak naplánované a nebudu své rozhodnutí měnit. Všem nedůvěřivcům a rýpalům doporučuji začít dělat něco užitečného, například vytvořit nějaký svůj podnikatelský projekt a dotáhnout ho až do konce. Sedět u PC a posílat negativní emaily dokáže totiž každý a to rozhodně není žádné umění.

Děkuji za pochopení a zdravím.

 


 

Komunikace je možná na emailu plavecZÁVITNÍKnixieproducer.com ,tento email bude od roku 2020 oficiálním firemním emailem a uveřejňuji ho již teď k použití. Ostatní zákonem povinné informace budou uveřejněny nejpozději počátkem ledna 2020 se zahájením podnikatelské činnosti (výpis ze ŽR, IČ subjektu, adresa a ostatní kontaktní údaje, CE EU prohlášení o shodě k výrobku, návod a technický list k výrobku, záruční podmínky a obchodní podmínky).Digitron JP47 je již ve výrobě a vyrábí se na sklad. Nejedná se o rovnocennou kopii Rodanu CD47, Rodan mi posloužil pouze jako vzor k rozměrům, podobnost je ale znatelná. Mým cílem bylo vytvořit originální řešení a přiblížit se rozměrově Rodanu a to se povedlo, více se dočtete na této stránce.

Chci Vám představit nějaká technická specifika mého digitronu JP47, viz dále:

*Vnější průměr baňky je 75 mm.

*Výška číslic je v rozmezí 135 až 140 mm.

*Celková výška digitronu je minimálně o 15 mm větší než u Rodanu.

*Elektrické napájecí hodnoty jsou velice podobné jako u Rodanu, u Argonu jsou mírně zvýšené.

*Číslovka jedna není ve tvaru I ale ve tvaru klasické arabské číslice JEDNA (1), ostatní číslovky jsou ve stejném stylu a tvaru jako u Rodanu. Můj digitron neobsahuje pomocnou anodovou mřížku (Rodan jí má uprostřed skladby číslovek). Pomocná mřížka u Rodanu je proto, protože Rodan má černěnou anodovou klec, je to zřejmě kvůli lepšímu vyzařování tepla a zamezení zrcadlového efektu, nedošlo by tedy k úplnému rozsvícení číslovek 9, 2, 0, 1 z důvodu nehomogenního elektrického pole. Na testovacím originálním Rodanu to tak bylo následně prokázáno. Po pokusném vyleštění klece anody z vnitřní strany, odebrání pomocné mřížky, vyčerpání a naplnění plynem, všechny číslovky svítili bez sebemenších problémů.

*Číslovky jsou řešené ohýbáním a svářením z nerez drátu AISI 304 (Rodan má stejné řešení).

*Hlavní izolační korálky jsou bílé barvy typu Matubo Whell 6mm, jsou kalibrované a přesné, mezi ně je vložen bílý korálek Matubo 8/0 a na něj je navlečený nerezový držák číslice, korálky jsou potom navlečeny na nerezový drát a tím celá sestava drží pohromadě. Konce nosných drátků jsou nabodovány na klec anody. V budoucnu možná bude rozdíl v barvě když výrobce korálků bude měnit odstín. Jde o mnohem levnější variantu než keramická varianta, korálky z keramiky jsou předražené a zbytečně by to zvedlo cenu digitronu.

*Mřížka anody je řešená z komerčně vyráběného svařovaného nerez pletiva AISI 304 a roztečí ok 11,5 mm.

*Objímka patice je z komerčně vyráběné Al roury 80x2 mm, která je nakrácena na potřebnou délku a na soustruhu je jedna strana ohraněna dovnitř, tento lem zajišťuje sklolaminátovou destičku s přívodními piny proti vypadnutí. Al objímka je cca o 10 mm delší než u Rodanu, protože zcela zakrývá utavenou čerpací trubičku a nevyčnívá tedy ve formě polohového ozubu jako u Rodanu, u Rodanu slouží zároveň jako kryt utavené trubičky. Objímka je na soustruhu vyleštěna do matova leštící utěrkou na Cu roury bez další úpravy lakováním anebo mořením.

*Přívodní piny jsou rozmístěny do kulata a jsou použity precizní soustružené konektory typu DT Series, jsou vyrobeny z nerez oceli AISI 304 a jsou nabodovány přímo na vodiče skleněné patice bez nějakého nelogického nastavování dalším vodičem, izolace vodičů mezi baňkou a piny je řešena bužírkou. Spodek patice je s otvorem uprostřed, který vzniká při vykružování destičky, otvor se tedy může využít pro případné podsvícení Led diodou.

*Číslování digitronů je vyznačeno na spodní části patice.

*Životnost digitronu není zatím definitivně stanovena (ještě neuplynul dostatečný čas u testovaných prototypů), jeden kus jede na provozní parametry a druhý kus jede skoro na dvojnásobné hodnotě proudu. Předpokládaná životnost bude ale podobná jako byla u Rodanu. Pro trh v ČR a v EU bude záruka v rámci zákona 2 ROKY, delší záruku v budoucnu neplánuji a komu toto nebude vyhovovat, ten si mé digitrony nekoupí.

*Balení a ochrana digitronů bude řešena formou potrubního mirelonu 76/9 mm a zabalení do fólie. Luxusní balení v krabičkách s molitanovou výstelkou a znakem výrobce nebude používáno, to je podle mého názoru pouze hra na efekt zvyšující konečnou cenu digitronu a následně jí tímto efektem odůvodnit a omluvit.