Nixie Tube Producer

Výroba a prodej digitronů

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Nixie Tube Producer

Email Tisk PDF

Komerční výroba a prodej digitronů bude spuštěna v průběhu roku 2018 až 2019.


Bude zahájena výroba digitronů v základních třech modelech-velikostech a nebude problém v těchto modelech zhotovit kromě arabských čísel 0 až 9 i znaky latinské abecedy, azbuky a různých jiných speciálních atypických symbolů anebo objemných 3D sestav.

Zatím jsem omezen počtem 40 samostatných znaků v sestavě na průměru baňky 40 mm plus 1 vývod na anodu systému a to obsáhne s rezervou celou latinskou abecedu včetně diakritiky (háčky, čárky, kroužky a tečky). Připravuji výrobu i miniaturních digitronů s výškou do 20 mm a průměrem do 10 mm, kde zatím ale nejsem schopen použít více než 20 znaků a tak připadá v úvahu pouze použití arabských číslic. V počátečním čase výroby budou zatím standartně v nabídce digitrony od průměru 50 mm, v maximálním rozměru jsem zatím technicky omezen do průměru baňky 150 mm s výškou baňky maximálně 450 mm a výškou znaků 400 mm. Samozřejmě bude v nabídce jako standard také rozměrově stejný a doposud největší digitron Rodan CD47/GR-414 a nebude vůbec problém tento digitron velikostně zvětšit a udělat digitron s průměrem baňky třeba 150 mm, výškou baňky 450 mm a výškou znaků 400 mm a tento můj obří model společně s původním a z mého pohledu miniaturním digitronem CD47 bude patřit také do standardní nabídky a s maximálním rozměrem půjdu až na hranice možností a to se bude týkat i miniaturních modelů. U všech modelů od průměru baňky 30 mm bude samozřejmostí hladký a zakulacený vršek baňky bez bradavky, čerpací zátav bude proveden vždy na spodní části u drátových vývodů. Dále bude na přání u všech těchto rozměrových modelů možnost volby barvy výboje v plynu s ohledem na přijatelnou velikost napájecího napětí, které je běžně používané v digitronech: oranžová, fialovomodrá, šafránová a bílá. Dále vylaďuji a testuji technologii a přípravek na výrobu průhledných skleněných patic s vývody jako u novalových elektronek a tento způsob provedení napájecích vývodů bude také ze strany zákazníka jako volitelný standard a bude možné si vybrat mezi skleněnou paticí anebo paticí z plastu anebo kovu a to bez rozdílu v ceně.

Dále jsem nedávno také dokončil vývoj a testování posledního článku výrobního řetězce, a tím jsou getry. Ve svých digitronech budu používat pouze getry své vlastní konstrukce a podle vlastních receptur s minimálním obsahem Hg společně s práškovými kovy pohlcujícími nežádoucí plyny a udržující vakuum systému během celé životnosti digitronu.

Tento projekt jsem začal plánovat už v roce 2003 hned po složení závěrečné zkoušky na SPŠ Elektrotechnické ve Varnsdorfu, kde jsem si při zaměstnání jako externí student rozšířil své znalosti v elektrotechnickém oboru. Pro velkou zaneprázdněnost kolem mé živnosti zednictví nebyl ale absolutně čas se tomuto projektu věnovat a stále jsem to odkládal. Nakonec mě ale přinutila shoda událostí která nedávno nastala, abych se tomuto projektu opět začal věnovat a abych ho už konečně dotáhl do konce a rozhodl jsem se učinit i zásadní rozhodnutí ve svém životě a v práci abych měl na rozjezd projektu dostatek času. Musel jsem tedy pozastavit svou živnost a nastoupit do práce abych měl volné víkendy a po práci hlavně čistou hlavu bez podnikatelských starostí a abych se projektu mohl věnovat naplno, protože jako živnostník bych na to absolutně neměl čas při mém pracovním vytížení sedm dní v týdnu být v práci a to i o svátcích.

Děkuji všem za návštěvu těchto stránek.

Níže v diskuzi je možné se ptát na věci které Vás zajímají, komunikuji pouze v Češtině, Slovenštině a v Ruštině a na ostatní jazyky nereaguji. Anglicky a jinak mluvící zájemci mohou svůj dotaz přeložit pomocí překladače Google do ČJ a bude jim v diskuzi odpovězeno v Češtině. Pro komunikaci tedy preferuji Češtinu anebo univerzální celosvětový jazyk Ruštinu, na vložené dotazy v AJ a v jiných jazycích nebudu reagovat.

 

 
Komentáře (3)
digitrony
3 Pátek, 16 Březen 2018 20:25
Marek
Dobry den, vidim ze plan celkom smely, akurat vcera som pozeral video s vyrobou u Farneho https://youtu.be/wxL4ElboiuA
A nie je to sranda.. chce to vela zrucnosti a celkom slusne vybavenie.. Neviem teda ako sa vyrabaju cisla a ako ta mriezka? Ale som rad ze bude viac vyrobcov.
Drzim palce.
Marek
Re: Miluji obří digitrony
2 Neděle, 16 Červenec 2017 15:51
Správce webu

Také Vás zdravím, ceníky ještě nemám úplně stanovené a pracuji na tom. Budu to vyrábět zatím pouze při zaměstnání na ŽL jako vedlejší činnost a cena bude taková, aby to zaplatilo výrobní náklady a aby nějaká symbolická částka zbyla jako odměna za odvedenou práci a pokud se výroba rozjede a bude dost poptávek-objednávek, tak výrobu digitronů rozjedu ve velkém na ŽL jako hlavní činnost a výrobě se budu věnovat naplno. Mohu ale už teď napsat, že kopie digitronu Rodan CD47 bude stát zhruba 4000,-Kč a jeho dvojnásobně větší velikost bude stát cca 5000,-Kč. Kopie digitronu Z568M bude stát asi 2500,-Kč a menší modely digitronů (menší než Z568M) už budou cenově ještě znatelně níže a od průměru 30 mm do průměru 10 mm bude cena za kus v rozsahu od 2000,-Kč do 500,-Kč, ceny budou samozřejmě konečné pokud se nestanu plátcem DPH, nebudeme ale předbíhat a uvidíme jak to výhledově s projektem dopadne. Vydržte, pracuji na tom a až bude něco nového tak to bude na mém webu ihned uveřejněné. Co se týká kontaktů, tak zatím žádné oficiální kontakty zde uveřejňovat nebudu z důvodu oddálení spamu (mám už ale založený kontaktní email s doménou NixieProducer.com), uveřejnění oficiálních kontaktů provedu až zahájím výrobu a to budou uveřejněny i veškeré zákonem dané a povinné informace a zatím jediná možná forma komunikace je tato diskuze anebo přes můj provizorní a pro spamery určený email, který jednou týdně čtu a mažu bez přečtení veškeré nevyžádané zprávy s nabídkou nesmyslů, email je jirkafilipov@spoluzaci.cz.


Mějte se a děkuji za zájem o mé stránky.

Miluji obří digitrony
1 Neděle, 16 Červenec 2017 12:13
Petr z Čech
Zdavím Vás, už se těším na ty obří digitrony, máte už představu kolik to bude stát? Máte už stanovené ceníky a jaký je na Vás kontakt? Držím palce a stránky si dávám do záložek.

Přidejte svůj komentář

Vaše jméno:
Titulek:
Komentář (zde můžete používat HTML tagy):